Czy masz depresję?

Informacje:

Dodany: 2020-03-16
Kategoria: psychoterapia

Tagi dla artykułu:

depresja

Czy masz depresję?

Lekarze alarmują, że jedną z najgroźniejszych chorób jest dzisiaj depresja. I trzeba zgodzić się z tym - w końcu nie jest żadną tajemnicą, że w USA albo chociażby w Niemczech coraz większa ilość ludzi choruje na depresję. Można powiedzieć, iż depresja to choroba, która w zasadzie dotyka mieszkańców bogatych krajów. Różne badania głoszą, iż te osoby, które cierpią na depresję mają o wiele mniejsze szanse na dożycie wieku emerytalnego, aniżeli takie osoby, które nie muszą użerać się z tą jakże wyniszczającą chorobą.

Przede wszystkim mowa w tym momencie o samobójstwie, ale również innych chorobach, na przykład związanych z osłabieniem stanu zdrowia. Z depresją problem jest taki, iż ciężko ją tak naprawdę wykryć. Przecież te osoby, które w istocie mają depresję, po prostu nie chcą się do niej przyznać lub umiejętnie ją ukrywają. I dlatego właśnie nawet ludzie, którzy mają szczęśliwe życie powinni posiadać jakąś wiedzę na wszelkie kwestie mające związek z depresją. Dzięki takiej wiedzy można pomóc np. pomóc swojemu znajomemu.

Choć naturalnie jak to już wcześniej zostało wspomniane, trudno wykryć depresję. Lekarz bez najmniejszego kłopotu to zrobi, lecz zwykłym ludziom ciężko jest odróżnić złe nastroje od depresji. Warto pomyśleć w jaki sposób można walczyć z depresją. Z pewnością jeżeli depresja długo się utrzymuje, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy psychiatry. Masa osób obawia się psychiatrów, bo w dalszym ciągu np. psychoterapia jest tematem tabu, lecz naprawdę nie należy absolutnie niczym się przejmować.

Choćby dlatego, iż wizyta u psychiatry jest anonimowa. Poza tym wcale nie jest powiedziane, że zawsze psychiatra jest niezbędny - możliwe, iż wystarczy psycholog. Czasami rozmowa z mądrym psychologiem sprawia, że zrozumiemy popełnione przez nas błędy. Przykładowo - w wielu przypadkach psychologia może odpowiedzieć na wiele naszych pytań, lecz także wiele ich zadać. Zatem depresja to choroba z którą należy walczyć - to od nas zależy czy za rok ciągle będziemy narzekali na cały świat oraz żyli w smutku albo zawalczymy o szczęśliwe życie.


Copyright © 2019 makrofotografia co to jest