O agencji

bozena_harasimowicz_foto

Dbamy o prestiż polskiej kultury kształcimy, wspieramy promujemy …

Szanowni Państwo!

Witam serdecznie na stronie agencji artystycznej
Impressio Art Management.

Agencja powstała 9 marca 2009 roku i z założenia ma służyć przede wszystkim promocji polskich artystów, edukacji młodych adeptów sztuki wokalnej i reprezentowaniu artystów na polskim rynku muzyki klasycznej. Powołując do życia Impressio Art, postawiłam sobie za cel organizację kursów wokalnych, mających za zadanie pomóc młodym śpiewakom w ugruntowaniu wiedzy i szlifowaniu umiejętności z zakresu sztuki śpiewu solowego pod okiem mistrzów.

Idea ta dała początek Letniej Akademii Śpiewu i konkursowi. Obie imprezy z czasem stały się integralną częścią festiwalu Sopockie Dni sztuki Wokalnej, które organizowałam od 2014 roku w moim rodzinnym mieście Sopocie. Jestem szczęśliwa, że dzięki wsparciu władz miasta Sopotu, władz mojej macierzystej uczelni – Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz dzięki Mecenasowi festiwalu – Grupie ENERGA, marzenia stały się rzeczywistością i mogła je zrealizować.

Stawiam przede wszystkim na młodych utalentowanych śpiewaków.  Z myślą o nich nawiązałam kontakt z Internationaler Hans Gabor Belvedere Gesangswettbewerb organizując we współpracy z Akademią Muzyczną w Gdańsku przesłuchania krajowe do tego prestiżowego konkursu. Poszerzałam krąg instytucji wspierających ideę promocji młodych śpiewaków, do których należały filharmonie, teatry operowe, festiwale. Dokładałam wszelkich starań, by strona Impressio Art łączyła wszystkie pokolenia śpiewaków, służąc promocji oraz rzetelnej informacji
o każdym z nas. Po 10 latach działalności z żalem rozstaję się z Wami, wierząc że mój trud się opłacił.

Dnia 15 stycznia 2019 roku Impressio Art Management Bożena Harasimowicz zakończyła swoją działalność.

Tworząc tę agencję chciałam pokazać światu, że śpiewacy są jedną wielką rodziną, która wzajemnie się docenia, szanuje
i wspiera. To była unikalna w skali kraju agencja artystyczna, gdzie przeszłość przenikała się z teraźniejszością, służąc jednemu – muzyce.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do promocji młodych śpiewaków: pedagogom, dyrektorom polskich filharmonii i oper, a w szczególności byłemu Dyrektorowi Opery Bałtyckiej Panu Markowi Weiss’owi, Dyrektorowi Filharmonii Częstochowskiej, Filharmonii Śląskiej, Dolnośląskiej, Pomorskiej oraz współpracującym Fundacjom: Fundacji Wspólnota Gdańska, Fundacji Wspierającej Młodych Artystów SAJ, bez których pomocy organizacja Letniej Akademii Śpiewu i Festiwalu Sopockie Dni Sztuki Wokalnej nie byłaby możliwa! Dziękuję wszystkim uczestnikom Letniej Akademii Śpiewu za Wasz udział w kursach i w konkursie Impressio Art. Mam nadzieję, że będziecie mnie dobrze wspominać, a nabyte umiejętności dobrze wykorzystacie na polskich i zagranicznych scenach operowych i filharmonicznych czego z serca Wam życzę!
prof. dr hab. Bożena Harasimowicz